anime-news
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

anime-news

Dimensiunile maxime ale semnaturii sunt de 500x200
 
AcasaPortalGalerieCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Gravitation-pareri generale

In jos 
2 participan?i
AutorMesaj
love_yuki_eiri
Moderator
Moderator
love_yuki_eiri


Numarul mesajelor : 101
Varsta : 31
Localizare : In mintea ta
Data de inscriere : 12/01/2008

Gravitation-pareri generale Empty
MesajSubiect: Gravitation-pareri generale   Gravitation-pareri generale Icon_minitimeLun Ian 14, 2008 1:57 am

Gravitation este primul shonen-ai pe care l-am vazut,si m-a atras inca de la primul episod.Grafica este excelenta,culorile sunt "vii",iar personajele au trupurile bine proportionate(nu ca in alte anime-uri in care sunt cam aiurea).Soundtrack-ul este unul foarte dragut...chiar prea dragut as putea zice.
Personajele sunt:
Yuki Eiri>tipul hot din anime.Este incredibil de kawaii si sufera o schimbare de-a lungul anime-ului:din tipul rece si dur devine un personaj care este capabil sa daruiasca si sa primeasca iubire.

Shuichi Shindo>este,fara indoiala,un personaj foarte simpatic.Este foarte hotarat cand vine vorba de cariera muzicala,visul lui fiind acela e a-si intrece idolul,pe solistul trupei Nittle Grasper,Ryuichi Sakuma.

Hiroshi Nakano>prietenul si protectorul lui Shuichi.A demonstrat de foarte multe ori ca tine incredibil de mult la Shu,si ca prietenia ce ii leaga este un lucru sacru.El a fost primul care a banuit ca Shuichi este indragostit de Yuki,ceea ce demonstreaza faptul ca il cunostea foarte mult pe cantaret.

Mr K>maniacul armelor.La el,totul se rezuma la violenta si arme.Sunt foarte amuzante situatiile in care ii obliga pe membri trupei Bad Luck sa faca diferite lucruri.

Sakano>un personaj amuzant.Ador atunci cand incepe sa pluteasca printr-o incapere in momentul in care primeste o veste proasta sau socanta.

Ryuichi Sakuma>solistul trupei Nittle Grasper.S-ar spune ca sufera de dubla personalitate.In viata de zii cu zii seamana cu un pusti de sapte anisori care se joaca cu iepurasul sau,iar atunci cand urca pe scena se transforma intr-un zeu al muzicii,serios,atractiv dar foarte matur.

Celelalte personaje sunt:fujisaki suguru,Thoma Seguchy,Mika Uesugi,Tatsuha,Ayaka Usami si Membri trupei ASK.

Care este parerea voastra generala despre acest anime.Ce va place si ce nu va place la el?
Sus In jos
Mitsue-chan
Academy ninjas
Academy ninjas
Mitsue-chan


Numarul mesajelor : 21
Varsta : 28
Localizare : Intr-o lume paralela
Data de inscriere : 13/01/2008

Gravitation-pareri generale Empty
MesajSubiect: Re: Gravitation-pareri generale   Gravitation-pareri generale Icon_minitimeLun Ian 14, 2008 10:01 am

E un anime excelent.De la primul minut vizionat,mi-a starnit interesul.Mi se pare un shonen-ai foarte reusit,chiar daca nu are mai mult de 13 episoade.Toate personajele sunt super,insa imi place in special de Mr. K. Mi se pare destul de glumet,chiar daca se poarta ca un terorist.Imi place si de Ryu, pt ca e un cantaret bun si glumeste mult.Deasemenea il ador si pe Schu-chan deoarece e foarte simpatic!
Sus In jos
http://linkin-park.forumotion.com
 
Gravitation-pareri generale
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Spiral-pareri generale
» Jigoku Shoujo-Pareri Generale
» Pareri despre anime
» Pareri despre anime
» Pareri despre Elfen Lied?!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
anime-news :: Anime :: Gravitation-
Mergi direct la: