anime-news
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

anime-news

Dimensiunile maxime ale semnaturii sunt de 500x200
 
AcasaPortalGalerieCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Jigoku Shoujo-Pareri Generale

In jos 
5 participan?i
AutorMesaj
love_yuki_eiri
Moderator
Moderator
love_yuki_eiri


Numarul mesajelor : 101
Varsta : 31
Localizare : In mintea ta
Data de inscriere : 12/01/2008

Jigoku Shoujo-Pareri Generale Empty
MesajSubiect: Jigoku Shoujo-Pareri Generale   Jigoku Shoujo-Pareri Generale Icon_minitimeSam Ian 12, 2008 9:37 pm

Jigoku Shoujo(Fata Iadului)este un anime aparut in 2005,cu 26 de
episoade si o grafica destul de buna(Parerea Mea).Actiunea se invarte
in jurul unui zvon despre un site"Jigoku Tsushin" care poate fii
accesat doar la miezul noptii....cand poti trimite un suflet in
Iad.Conditia este ca...atunci cand persoana care introduce numele
moare...sufletul ei va ajunge in strafundurile Iadului.Enma Ai impreuna
cu cei 3..prietenii(nush km sa le zik)ii supun la diferite lucruri pe
cei aflati in culpa...dupa care la sfarsit Enma sa ii duca cu barcuta
in Iad.Sincer...daca yo as auzii clopotelu ala duce ce zice Enma"Acest
blestem te duce in Iad"...cred ca as inlemnii de frica...Orikm..mie imi
place super mult acest anime...Voua?
Sus In jos
Pretty girl
Moderator
Moderator
Pretty girl


Numarul mesajelor : 24
Varsta : 30
Data de inscriere : 11/01/2008

Jigoku Shoujo-Pareri Generale Empty
MesajSubiect: Re: Jigoku Shoujo-Pareri Generale   Jigoku Shoujo-Pareri Generale Icon_minitimeSam Ian 12, 2008 10:13 pm

Acest anime este grozav, plin de actiune si cu o grafica buna. Acest anime imi place foarte mult si este unul din preferatele mele. Si ca sa argumentez si raspunsul si sa nu fac spam imi place acest anime pentru ca seralul contine multa actiune si un strop de drama.
Sus In jos
Angel girl
Angel
Angel
Angel girl


Numarul mesajelor : 55
Varsta : 35
Data de inscriere : 08/01/2008

Jigoku Shoujo-Pareri Generale Empty
MesajSubiect: Re: Jigoku Shoujo-Pareri Generale   Jigoku Shoujo-Pareri Generale Icon_minitimeSam Ian 12, 2008 10:36 pm

Sincera sa fiu am fost atrasa la inceput de acest anime, dar nu am reusit sa vad toata seria pt ca m-am plictisit, deja incepusem sa ma satur sa vad cum la sfarsitul fiecarui episod persoana care vrea sa se razbune desfacea sfoara rosie. Deja incepuse sa mi se para previzibil, si daca un anime nu ma tine in suspans atunci nu ma uit la el pana la capat.
Nu pot spune ca nu are o grafica draguta si coloana sonora de asemenea dar pe mine una nu m-a captivat.
Sus In jos
Spring
Moderator
Moderator
Spring


Numarul mesajelor : 79
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/01/2008

Jigoku Shoujo-Pareri Generale Empty
MesajSubiect: Re: Jigoku Shoujo-Pareri Generale   Jigoku Shoujo-Pareri Generale Icon_minitimeSam Ian 12, 2008 10:39 pm

desenul e reusit si pe la sf episoadelor apare si suspansul de unde s-a ascuns el ^^" , in fine imi plac ambele sezoane insa sfarsiturile au fost cam dure.Melodiile de op si ed mi-au placut toate de asemenea si mel.de background din serial au fost f reusite si bine plasate,grafica-destul de buna -insa ma asteptam la mai mult
Sus In jos
http://anime-kiss.forumgratuit.ro
anca
Moderator
Moderator
anca


Numarul mesajelor : 71
Varsta : 30
Data de inscriere : 11/01/2008

Jigoku Shoujo-Pareri Generale Empty
MesajSubiect: Re: Jigoku Shoujo-Pareri Generale   Jigoku Shoujo-Pareri Generale Icon_minitimeSam Ian 12, 2008 10:56 pm

hell girl; un anime destul de reusit la fel cum a spus si Angel girl are grafica si coloana sonora draguta,personajele bine conturate povestea in sine e foarte reusita (pot sa spun ca pana atunci nu mai vazusem un astfel de anime) l-am vazut tot, fiecare episod ma facea sa doresc sa-l vad pana la sfarsit, doar sfarsitul anime-ului nu prea mi-a placut... Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven
Sus In jos
http://best-anime.forumgratuit.ro/
Continut sponsorizat





Jigoku Shoujo-Pareri Generale Empty
MesajSubiect: Re: Jigoku Shoujo-Pareri Generale   Jigoku Shoujo-Pareri Generale Icon_minitime

Sus In jos
 
Jigoku Shoujo-Pareri Generale
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Spiral-pareri generale
» Gravitation-pareri generale

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
anime-news :: Anime :: Anime General :: Hell girl-
Mergi direct la: