anime-news
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

anime-news

Dimensiunile maxime ale semnaturii sunt de 500x200
 
AcasaPortalGalerieCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 [Naruto-semioriginal story]Aiarate-the sound-clan war

In jos 
3 participan?i
AutorMesaj
Kira Aikad
Moderator global
Moderator global
Kira Aikad


Numarul mesajelor : 45
Varsta : 28
Localizare : Mindfield
Data de inscriere : 11/01/2008

[Naruto-semioriginal story]Aiarate-the sound-clan war Empty
MesajSubiect: [Naruto-semioriginal story]Aiarate-the sound-clan war   [Naruto-semioriginal story]Aiarate-the sound-clan war Icon_minitimeSam Ian 12, 2008 1:58 pm

Fan fic Naruto...urmarind sirul povestii din anime[doar sfarsitul este 100% gandit de mine Very Happy nu-i vorba ca tot eu scriam dar...ati inteles voi...]
So, capitolele-s luuungi...Asa ca luati-va popcorn-ul in brate si asezati-va comod, caci ii mult de citit Razz

Cap. I:Inceputuri

-Haide, Akamaru!Stiu ca poti mai mult de-atat!ii striga Kiba cainelui sau.
Micutul caine latra aprobator si fugi dupa batul aruncat de Kiba.Il cauta peste tot, in tufisuri, printre flori, chiar si in copaci. Baiatul devenea nelinistit, crezand ca nu trebuia sa-i faca asta catelului.Pana se gandi sa-i arate unde era batul, se vedeau raze de foc pe cer, simbolizand ca apune soarele.
-Hai, Akamaru! Iti spun unde era batul...dar altadata vreau sa ai mirosul si mai ascutit! spuse baiatul si ii arata mana, pe care o avea dusa in spate. Bucati din bat se vedeau sfaramate, iar Akamaru paru sa inteleaga ce se intamplase si pleca capul.Kiba il lua si-l puse pe cap. Spunand ca antrenamentul se terminase, incepu sa mearga spre casa.
Inchise ochii, ascultand sunetele din jur;catelul avea grija ca Kiba sa nu se loveasca de ceva. Brusc, baiatul se intoarse si se uita cercetator in jur. Scruta intunericul cu ochi patrunzatori, asteptand sa auda o miscare.
Nimic.Totul parea a fi mort.
-Haide!Arata-ti fata,daca nu esti prea las pentru asta!striga Kiba.
Nici un raspuns.
Kiba stramba putin din nas. Isi continua drumul, ca si cand nimic nu s-ar fi intamplat, cand fu intrerupt de un murmur. Se intoarse sa vada cine era, dar nu vazu decat o umbra. Vazu totusi ca acea persoana tremura. Se apropie de persoana. Cu cat se apropia, vedea ca era destul de inalta. Aproape cat el. Cu parul mediu, dar nu-si dadu seama daca era prins in coada sau nu. Alte detalii nu putu sa vada, deoarece se orise intr-un loc, dintr-un oarecare motiv.
Se mai apropie cu cativa pasi.Acum, lumina ii cadea persoanei direct pe fata.Kiba putu vedea ca era o fata, cu ochii negri si parul blond, dar cu reflexii roscate. Era placuta la fata, dulce, cu o privire delicata, sensibila si timida. Ii amintea putin de privirea Hinatei atunci cand il privea pe Naruto.
-Deci sa inteleg ca tu ma urmareai, rupse baiatul linistea.
Fata tresari, apoi isi muta privirea. Rosi usor in obraji si isi misca usor buzele, ca si cand ar fi zis ceva, dar nici un sunet nu se auzi.
-Cine esti?Si de ce ma urmareai ?intreba din nou Kiba.
-Sunt Karina. Am fost transferata de curand la academia voastra...Si incercam sa-mi fac macar un prieten di-nainte...Si te-am gasit doar pe tine...
Avea o voce destul de blanda si frumoasa. Kiba putea afirma ca ii parea draguta fata. De-abia astepta sa vada de ce era in stare sau sa vada la ce se descurca mai bine. O masura din cap pana-n picioare, dar totusi fara s-al vada Karina,si se gandi: "Cred ca ar fi buna la genjutsu...La taijutsu sigur nu se pricepe..."
-Da...Ma bucur ca te-am cunoscut, dar acum trebuie sa plec. Poate ne vom intalni din nou la academie.
-La r-revedere!...zise Karina, mai mult in soapta, dar oricum Kiba se intorsese si incepuse sa plece,asa ca nu mai conta.
***
A doua zi, Karina se grabea spre academie. Se gandea ca intarziase deja, dar ea oricum era noua si oricum nu si-ar fi dat nimeni seama ca lipsea caci,in fond,nimeni n-o cunostea.In afara de baiatul de aseara, pe care a uitat oricum sa-l intrebe cum il cheama si domnul Iruka, pe care-l cunoscuse ieri cand manca orez.
Simtea ca trebuie sa se opreasca. Se aseza pe o banca, aproape de academie, si-si trase sufletul. Arunca o privire-n jos, privind hainele de pe ea. I se pareau atat de neadecvate starii ei de spirit: niste pantaloni trei-sferturi negri si o geaca subtire, de primavara, bej, cu mici imprimeuri florale la buzunare. Lua doua bucati de panglica si-si prinse parul in doua codite, aproape de baza capului.
Lasa capul in jos.Se hotari sa meraga la academie.Se ridica usor, dar imediat fu impinsa inapoi, pe banca, de cineva cu parul saten, si o bluza gri. I se paru a fi un baiat care, se pare ca si el era in intarziere.
Se ridica si fugi si ea, sperand ca va ajunge, totusi, la timp.
Intra in clasa si ocupa un loc langa o fata cu parul albastru-inchis, imbracata cu o haina de iarna, bej.Facu cunostinta cu ea, si afla ca se numea Hinata. I se parea o fata de treaba, asa ca o intreba cine era baiatul in haina gri. Hinata ii raspunse ca era Kiba.
Baiatul, auzindu-si numele, se intoarse spre ele. Karina, surprinsa, isi dadu seama ca era baiatul cu care se intalnise cu o seara inainte.
***

-Sfarsitul primei parti-
Sus In jos
anca
Moderator
Moderator
anca


Numarul mesajelor : 71
Varsta : 29
Data de inscriere : 11/01/2008

[Naruto-semioriginal story]Aiarate-the sound-clan war Empty
MesajSubiect: Re: [Naruto-semioriginal story]Aiarate-the sound-clan war   [Naruto-semioriginal story]Aiarate-the sound-clan war Icon_minitimeDum Ian 13, 2008 11:31 pm

desi Naruto am vazut doar cateva episoade la inceput, acest fan fic imi place, e bine realizat...( mi-ar fi placut sa-l fi vazut pana la capat dar nu am putut...)
[color=red][color=black]gambate *_^


Ultima editare efectuata de catre in Dum Feb 03, 2008 12:01 am, editata de 1 ori
Sus In jos
http://best-anime.forumgratuit.ro/
Kira Aikad
Moderator global
Moderator global
Kira Aikad


Numarul mesajelor : 45
Varsta : 28
Localizare : Mindfield
Data de inscriere : 11/01/2008

[Naruto-semioriginal story]Aiarate-the sound-clan war Empty
MesajSubiect: Re: [Naruto-semioriginal story]Aiarate-the sound-clan war   [Naruto-semioriginal story]Aiarate-the sound-clan war Icon_minitimeDum Ian 13, 2008 11:35 pm

Thanks, anca, for reply ^^
Fic-ul este dus cam pana la capitolul VII[iar ala-i destul de lung] deci...sti tu...o sa fie mai pe-acolo cand ajung ceva mai bine realizat...insa pana ajung acolo va trebui sa-mi indurati capitolele scrise cam aiurea...


Se termina prima ei zi de curs la acea academie si, de asemenea, in acel sat. Nu intelegea de ce trebuise sa se mute din satul sunetului in acel sat.
-Hei!se auzi din spatele Karinei o voce.Fata se intoarse si-l vazu pe Kiba.
-B-buna!...ii zise fata.
-Scuze ca te-am imbrancit azi...Sti,ma grabeam si nu prea mi-am dat seama, ii zise baiatul cu o usoara roseala in obraji.
-Nu-i nimic, ii spuse Karina, zambind usor.
Intotdeauna cand era in prezenta Karinei, se simtea ciudat.Se simtea ciudat atunci cand ii zambea.Se stiau doar de o zi dar deja ii trezea anumite sentimente pentru ea.Oare erau doar de prietenie...?Sau de altceva?Gandul acesta ii rasuna incontinuu in minte.
-Ai vrea sa mergem sa mancam niste orez?zise Kiba, incercand sa-si scoata gandul acela din minte.
Karina rosi puternic, dar accepta.
"Bun,asa voi putea afla mai multe despre ea"isi zise Kiba.
Cat mergeau, ceva o sperie pe Karina, iar aceasta, din reflex, se trase inspre Kiba, inchizand ochii. Din greseala, calca pe o piatra, iar fata cazu. Baiatul o prinse, iar de langa ei se arata Naruto, razand.
-Asa deci!Te sperii usor, Karina!zise baiatul blond razand.Fara sa astepte vreun raspuns, pleca mai departe.Fata se ridica rusinata din bratele lui Kiba, rosind.
-Scuze...Doar ca m-a speriat acel baiat...
-Eh, nu-i nimic.Naruto intotdeauna se tine de sotii.Si niciodata nu reuseste sa faca ceva bun.
Ajunsera insfarsit.Karina se simtea putin rau, asa ca se bucura ca ajunsesera atat de repede.Comandara niste orez,apoi nimeni nu mai scotea nici un cuvant.
“Oare ce s-o intreb?...”se intreba Kiba.”Haide, Kiba!Gaseste ceva!”
-Si...Ti-ai facut vreun prieten azi?...intreba Kiba, gandindu-se ca nu e o intrebare deloc buna.
-Pai da...Pe Hinata...Dar vor veni maine inca doi din satul meu. Adica, de fapt va veni fratele meu si prietenul lui cel mai bun...Ii cheama Seth si Kai.Seth e fratele meu.
-Aha...
Kiba pur si simplu nu stia ce sa mai spuna si se pare ca nici Karina nu avea de gand sa spuna ceva. Mai discutara lucruri banale, pana-si terminasera orezul. Apoi, pentru ca era deja seara, se oferi s-o duca pe fata acasa.
“Gandeste, Kiba!Gandeste!” isi tot spunea baiatul. Nu putea gasi nimic ce sa spuna. Si nici nu prea putea spune ce simtea pentru ea, caci aproape ca n-o stia deloc.
-Kiba...Pot sa te intreb ceva ?rupse Karina tacerea.
Baiatul rosi.Nu stia ce avea fata sa-l intrebe, dar simtea ca ar trebui sa roseasca.
-Sigur.
-Atunci...,fata se opri si lasa capul in jos, fara sa i se vada fata.Atunci...crezi ca maine vom mai iesi ,singuri, afara ?
-Da, desigur, zise Kiba luat prin surprindere cu intrebarea aceea.
-Bine, atunci, pe maine!zise Karina zambind usor.
Kiba nu mai raspunse nimic.Impietrise parca in loc. “Hai, Kiba, n-ai reusit sa faci nimic!Trebuie sa-ti dai seama ce simti pentru ea inainte sa fie prea tarziu ! “isi zise baiatul apoi incepu sa plece.
Karina se gandea ca ar fi trebuit totusi sa-i spuna ce simte pentru el, dar totusi parca era prea rapid. “Ar trebui sa-l cunosc si sa ma cunoasca mai bine inainte sa-i spun asta...”isi zise fata. De abia astepta sa vina Seth si Kai ; atunci ar fi avut cu cine sa se sfatuiasca mai bine. Chiar daca si Hinatei i-ar fi putut cere sfaturi, fratele sau si prietenul lui pareau mai de incredere.

-Sfarsitul capitolului-
Sus In jos
anca
Moderator
Moderator
anca


Numarul mesajelor : 71
Varsta : 29
Data de inscriere : 11/01/2008

[Naruto-semioriginal story]Aiarate-the sound-clan war Empty
MesajSubiect: Re: [Naruto-semioriginal story]Aiarate-the sound-clan war   [Naruto-semioriginal story]Aiarate-the sound-clan war Icon_minitimeDum Feb 03, 2008 12:00 am

nu shtiu cum de n-am vazut ca ai pus si continuarea Very Happy...
imi place...se infiripa ceva ceva intre cei doi...cam timizi dar cu incetu incepe totul
m-as bucura daca ai pune si urmatorul capitol chiar daca numai eu iti trimit com dar pe parcurs sigur vei avea si alti fani *_^
gambate
Sus In jos
http://best-anime.forumgratuit.ro/
melisa
Chunin
Chunin
melisa


Numarul mesajelor : 79
Varsta : 28
Localizare : poi..cluj
Data de inscriere : 12/01/2008

[Naruto-semioriginal story]Aiarate-the sound-clan war Empty
MesajSubiect: Re: [Naruto-semioriginal story]Aiarate-the sound-clan war   [Naruto-semioriginal story]Aiarate-the sound-clan war Icon_minitimeDum Feb 03, 2008 12:15 pm

wow kiba indragostit.oare mai traiesc Shocked .nici ca as fi putut cred.e super tare.abia astept continuarea .e foarte interesant si voi cotinua sal citesc.se pare ca incepi sa ai fani sunny .iti spun eu.este un fic foarte reusit.gamebate!!!
Sus In jos
http://s1.gladiatus.ro/game/c.php?uid=52365
Continut sponsorizat





[Naruto-semioriginal story]Aiarate-the sound-clan war Empty
MesajSubiect: Re: [Naruto-semioriginal story]Aiarate-the sound-clan war   [Naruto-semioriginal story]Aiarate-the sound-clan war Icon_minitime

Sus In jos
 
[Naruto-semioriginal story]Aiarate-the sound-clan war
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Medieval Story[shonen-ai/yaoi]*original*

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
anime-news :: For fans :: Fan Fic-
Mergi direct la: