anime-news
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

anime-news

Dimensiunile maxime ale semnaturii sunt de 500x200
 
AcasaPortalGalerieCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Medieval Story[shonen-ai/yaoi]*original*

In jos 
2 participan?i
AutorMesaj
Kira Aikad
Moderator global
Moderator global
Kira Aikad


Numarul mesajelor : 45
Varsta : 28
Localizare : Mindfield
Data de inscriere : 11/01/2008

Medieval Story[shonen-ai/yaoi]*original* Empty
MesajSubiect: Medieval Story[shonen-ai/yaoi]*original*   Medieval Story[shonen-ai/yaoi]*original* Icon_minitimeMar Feb 05, 2008 2:18 pm

Fic-ul mai este postat si pe Animax, deci unii dintre voi o stiti.
Prima parte este mai scurta, dar pe parcurs se vor lungi ^^

Anul 1270, 1 Aprilie, Orléans, Franta

Stau pe banca din fata gradinii noastre, asteptandu-l pe fratele meu sa iasa pe usa masiva din lemn incrustata cu diferite modele spiralate. Este o zi frumoasa ; soarele straluceste pe cerul senin si nu se vede urma de nori. Pomii au inflorit, iar in aer se simte o mireasma imbietoare de cires. Insa, in acelasi timp in sufletul meu este ca si cand tocmai apusese : fratele meu urma sa plece, alaturandu-se Cavalerilor Templieri. Sunt inca mic, de 14 ani, dar cu multe amintiri frumoase impreuna cu René – fratele meu. El fusese cel cu care petrecusem cel mai mult timp din viata mea, pana acum. Nu vroiam sa i se intample ceva si mai ales sa nu moara in vreun razboi. Nu puteam intelege de ce tocmai el trebuia sa plece, asa ca eram mai mult decat hotarat sa-l opresc.
Usa se deschise. Aparu un baiat blond spre alb, cu ochii negri – ceea ce era obisnuit la mine-n familie, eu fiind singurul care aveam ochii castaniu spre auriu - , imbracat cu o tunica maro cu un verde-prazuliu, desi foarte frumos decorata. Avea o sabie agatata de curea, pe teaca acesteia observandu-se diferite incrustaturi. Pielea din care fusese alcatuita teaca - cat si cureaua - avea un aspect cum nu mai vazusem pana atunci.
Imi zambi.
- René...Nu pleca..., am spus eu aproape-n soapta, dar stiam ca el ma auzise.
Imi zambi trist, dar trecu pe langa mine, ca si cand nu as fi fost acolo.


Anul 1271, 23 Iulie, Rouen, Normandia, Franta

Merg pe o strada pe care nici nu ma interesasem sa aflu cum se numeste. Sunt imbracat cu o tunica la fel ca cea cu care fusese imbracat fratele meu cand il vazusem pentru ultima oara. Astazi trebuise sa-mi serbez ziua, cum faceam in fiecare an cu un tort facut de mama si primind un cadou de la tata, dar in loc de asta primisem o instiintare ca trebuia sa ma alatur Cavalerilor Templieri. Singura mea bucurie era ca ma puteam intalni din nou cu fratele meu.
Ma pierd din cauza multitudinii de strazi din capitala, dar gasesc imediat drmul cel bun, indrumat de un batran. Imi fac timp sa observ casele ; erau cu mult mai stilate decat in Orléans ; cel mai mult mi-a atras atentia o casa destul de impunatoare si lucrata cu migala. Desprins din mirajul acelei case, gasesc o alta, exact langa ea, desi aratand foarte derapanata fata de cele vazute pana acum.
Trec mai departe de ea. Exact la al 20-lea pas pe care l-am facut, imi aud numele strigat. Ma intorc pe calcaie si vad iesind din casa impunatoare pe care o vazusem mai inainte un baiat de aproximativ 18 ani, imbracat cu o armura aurie cu albastru inchis, destul de frumos lucrata, si cu o sabie din aur la curea. Nu-mi dadeam seama cine era pentru ca avea o casca pe cap, asorata cu armura.
-Scuza-ma...Dar cine esti ? Si de unde-mi sti numele ?
-Leon...Dar repede ma mai uiti ! spuse baiatul scotandu-si casca.
Parul argintiu i se revarsa de sub aceasta. Ochii lui negri ma priveau cu caldura.
- René ! fu singurul lucru pe care-l spusesem inainte de a-l imbratisa atent, sa nu ma prind in armura lui.
Dupa asta, ma invita sa intru in casa.

_______
So, any comments/oppinions? Medieval Story[shonen-ai/yaoi]*original* Big_smile
Sus In jos
melisa
Chunin
Chunin
melisa


Numarul mesajelor : 79
Varsta : 28
Localizare : poi..cluj
Data de inscriere : 12/01/2008

Medieval Story[shonen-ai/yaoi]*original* Empty
MesajSubiect: Re: Medieval Story[shonen-ai/yaoi]*original*   Medieval Story[shonen-ai/yaoi]*original* Icon_minitimeMar Feb 05, 2008 2:25 pm

Shocked mi-a atras atentia.as putea sa te rog sa pui cate o fotografie cu personajele?asa doar ca sa ne imaginam mai usor.este foarte interesant.deci leon este....rene!! Smile .draguts .astept continuarea .gamebate!!
Sus In jos
http://s1.gladiatus.ro/game/c.php?uid=52365
 
Medieval Story[shonen-ai/yaoi]*original*
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
anime-news :: For fans :: Fan Fic-
Mergi direct la: