anime-news
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

anime-news

Dimensiunile maxime ale semnaturii sunt de 500x200
 
AcasaPortalGalerieCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Personaj preferat

In jos 
5 participan?i
AutorMesaj
Kira Aikad
Moderator global
Moderator global
Kira Aikad


Numarul mesajelor : 45
Varsta : 28
Localizare : Mindfield
Data de inscriere : 11/01/2008

Personaj preferat Empty
MesajSubiect: Personaj preferat   Personaj preferat Icon_minitimeVin Ian 11, 2008 8:01 pm

Ok, cum spune si titlul, aici vorbim de personajele preferate din Death Note.
Mie, una, imi place Light[de-aici si nick-ul meu]. Chiar daca este atat de 'freaky' Suspect , mie-mi place mai ales pentru caracterul si inteligenta de care da dovada. Plus ca e super-cute ^^.
Si, pe langa Light, imi mai place si L din cauza stilului sau si, desigur, inteligenta de care da dovada.

Ok, 'nuff said, who is your favourite character?
Sus In jos
Admin
Admin



Numarul mesajelor : 28
Data de inscriere : 07/01/2008

Personaj preferat Empty
MesajSubiect: Re: Personaj preferat   Personaj preferat Icon_minitimeVin Ian 11, 2008 8:08 pm

Ca sa fiu sincera nu am vazut animeul, am vazut cateva episoade pe sarite si mi l-a povestit cineva cat de cat. Personajul meu preferat din acest anime este L, pt inteligenta si pentru caracterul acestuia.
Sus In jos
https://anime-news.forumgratuit.ro
Yamashita Kazuma
Chunin
Chunin
Yamashita Kazuma


Numarul mesajelor : 68
Varsta : 31
Localizare : Arad
Data de inscriere : 11/01/2008

Personaj preferat Empty
MesajSubiect: Re: Personaj preferat   Personaj preferat Icon_minitimeSam Ian 12, 2008 4:26 pm

Hmmmmm, personajul meu preferat.....
Pai mie cel mai mult din Death Note a fost este si va fi Very Happy L Smile
nu doar pentru ca e foarte foarte istet dar si pentru cum arata parul ala e soooOooper tare (as vrea si eu Smile )
Si pe locul 2 e Misa Wink
Sus In jos
Angel girl
Angel
Angel
Angel girl


Numarul mesajelor : 55
Varsta : 35
Data de inscriere : 08/01/2008

Personaj preferat Empty
MesajSubiect: Re: Personaj preferat   Personaj preferat Icon_minitimeSam Ian 12, 2008 10:46 pm

Pai sa vedem, persoanjul meu preferat e Light, m-a fascinat de la inceput acest persoanj, prin inteligenta, siretenia si abilitatile de care a dat dovada pe tot parcursul animeului. Daca stam sa ne gandim bine la inceput Ligt era singur impotriva la o gramada de politisti plus L, si a reusit sa scape, ba chiar mai mult aproape sa il convinga pe L ca nu e Kira, am spus aproape pt ca L inainte sa moara a avut o discutie cu Light din care se intelegea ca el crede ca e Kira.
Cel mai mult Mi-a placut scena in care L moare si reactia lui Light, care aproape am crezut ca plange. Desi multi il urasc pe Light pt ca l-a omorat pe L, mie imi place.
Sus In jos
~Light~
Academy ninjas
Academy ninjas
~Light~


Numarul mesajelor : 22
Varsta : 30
Localizare : I'm on my way
Data de inscriere : 23/02/2008

Personaj preferat Empty
MesajSubiect: Re: Personaj preferat   Personaj preferat Icon_minitimeSam Feb 23, 2008 7:55 pm

Personajul meu preferat este Light,deoarece este un personaj complex,cu un caracter foarte bine conturat si pe gustul meu.Pe parcursul anime-ului,Light da dovada de inteligenta si o abilitate fascinanta de a scapa din incurcaturi.Isi face multi dusmani,printre care si L,cu care ajunge sa lucreze la cazul "Kira".Desi L este la fel de siret si inteligent precum Light,acesta aproape ca reuseste sa-l convinga pe politist ca nu el este Kira.Foloseste cu multa indemanare "Death Note"-ul si reuseste de fiecare data sa-si demonstreze istetimea,scapand mereu din ghearele politiei.In plus,are stil propriu si,desi pare un personaj negativ,de fapt el tine cu dreptatea. Very Happy
Sus In jos
Continut sponsorizat





Personaj preferat Empty
MesajSubiect: Re: Personaj preferat   Personaj preferat Icon_minitime

Sus In jos
 
Personaj preferat
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Personajul preferat
» Atacul Preferat
» Personajul preferat, si pareri despre anime!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
anime-news :: Anime :: Death Note-
Mergi direct la: