anime-news
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

anime-news

Dimensiunile maxime ale semnaturii sunt de 500x200
 
AcasaPortalGalerieCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Cosmeticele

In jos 
3 participan?i
AutorMesaj
love_yuki_eiri
Moderator
Moderator
love_yuki_eiri


Numarul mesajelor : 101
Varsta : 31
Localizare : In mintea ta
Data de inscriere : 12/01/2008

Cosmeticele Empty
MesajSubiect: Cosmeticele   Cosmeticele Icon_minitimeDum Ian 13, 2008 4:33 am

Un subiect care mie mi se pare ca ar trebui sa fie dezbatut intre fete:Cosmeticele.Sunt fete(printre care ma aflu si yo...recunosc)sunt MANIACE ale cosmeticelor.Si cand spun maniace nu ma refer numai la faptul ca il folosesc in exces....ci ca dau sume exorbitante pe ele.Si yo folosesc(fara pudra si fon de ten):gloss,creion,rimel...dar in limita bunului-simt.Cunosc fete care se machiaza foarte strodent,amesteca culori(negru cu roz si verde) si aratau chiar penibil!Mie imi place foarte mult sa ma machiez...consider ca acest lucru face parte din viata undei fete..mai mult sau mai putin...voi ce credeti?
Sus In jos
Spring
Moderator
Moderator
Spring


Numarul mesajelor : 79
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/01/2008

Cosmeticele Empty
MesajSubiect: Re: Cosmeticele   Cosmeticele Icon_minitimeDum Ian 13, 2008 11:46 am

Pai machiajul prima data a fost folosit din egipt si ca,componenta de baza erau apa si praf de anumite plante selectionate special pt. domeniu si apoi uscate pt. a putea fi facute praf prin macinare.De obicei nu folosesc eu asa multe, farduri doar lipstick si foarte rar fard,spre deosebire de prietena mea care isi da cu creionul pana-l termina dintr-o utilizare.Majoritatea cosmeticelor irita si fac sa-ti apara bubite sau in cel mai grav caz arsuri,de aceea trebuiesc cumparate cu atentie nu primul care-l vedeti e bun Suspect ,eu folosesc de la RubbyRose si trebuie sa recunosc ca sunt bune,na-m avut probleme cu ele(mama foloseste AlixAvien)
Sus In jos
http://anime-kiss.forumgratuit.ro
kaname
Genin
Genin
kaname


Numarul mesajelor : 32
Varsta : 30
Data de inscriere : 13/01/2008

Cosmeticele Empty
MesajSubiect: Re: Cosmeticele   Cosmeticele Icon_minitimeDum Ian 13, 2008 4:49 pm

Ei bine... si eu ma ma machiez , rimel , creion si luciu (niciodata fond de ten...nu am nevoie) la ocazii speciale ma mai dau si cu putin fard pt pleoape dar altfel nu , e obicei folosesc numai d la Avon ... de 4 ani le folosesc Very Happy cand a intrat mama ca repreentanta acolo , dar eu nu ma dau sa se vada asa tar.e.. cat mai natural posibil , Razz
Sus In jos
Continut sponsorizat





Cosmeticele Empty
MesajSubiect: Re: Cosmeticele   Cosmeticele Icon_minitime

Sus In jos
 
Cosmeticele
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
anime-news :: Diverse :: Cafenea-
Mergi direct la: