anime-news
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

anime-news

Dimensiunile maxime ale semnaturii sunt de 500x200
 
AcasaPortalGalerieCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Tv vs. Pc

In jos 
5 participan?i
AutorMesaj
love_yuki_eiri
Moderator
Moderator
love_yuki_eiri


Numarul mesajelor : 101
Varsta : 31
Localizare : In mintea ta
Data de inscriere : 12/01/2008

Tv vs. Pc Empty
MesajSubiect: Tv vs. Pc   Tv vs. Pc Icon_minitimeDum Ian 13, 2008 4:30 am

Pe care dintre cele doua il alegeti si de ce?Ambele au un rol important in viata fiecaruia.Cei care petrec mai mult timp in fata calculatorului...alegerea este mai mult decat iminenta.Si vice-versa.In cazul meu...aleg Pc.Din simplul motic ca ce este la TV..poti vedea si pe net.Si ink multe alte lucruri interesante.
Sus In jos
Matsuo Taiki
Genin
Genin
Matsuo Taiki


Numarul mesajelor : 31
Varsta : 31
Data de inscriere : 12/01/2008

Tv vs. Pc Empty
MesajSubiect: Re: Tv vs. Pc   Tv vs. Pc Icon_minitimeDum Ian 13, 2008 12:45 pm

oare pot juca Crysis la tv?....oare pot sa vorbesc cu prietenii la tv sau sa le spun cand sa ne intalnim?.....oare pot sa ma documentez pe tv de cemi trebuie la scoala?......la mine raspunsul este PC-ul caci in fata tv-ului creierul e foarte inactiv...Pc-ul e cu totul alta poveste in special daca ai internet deci votez pt PC
Sus In jos
kaname
Genin
Genin
kaname


Numarul mesajelor : 32
Varsta : 30
Data de inscriere : 13/01/2008

Tv vs. Pc Empty
MesajSubiect: Re: Tv vs. Pc   Tv vs. Pc Icon_minitimeDum Ian 13, 2008 5:05 pm

Da.. din acelasi motiv ca si voi si mie imi place mai mult PC , pt k daca nu aveam , nu imi mai faceam eu referatele ? Smile si in plus cum mai vorbeam eu q prietenele mele? prin telepatie? merge si prin telefon dar prefer yahoo-ul , in plus daca nu aveam calculator nu mai intram pe forum Razz
Sus In jos
Kira Aikad
Moderator global
Moderator global
Kira Aikad


Numarul mesajelor : 45
Varsta : 28
Localizare : Mindfield
Data de inscriere : 11/01/2008

Tv vs. Pc Empty
MesajSubiect: Re: Tv vs. Pc   Tv vs. Pc Icon_minitimeDum Ian 13, 2008 9:30 pm

Pai sa le iau pe ambele-n parte, asa, cam cat petrec eu timp in fata fiecaruia.
TV: in afara faptului ca ma mai uit la veo 2-3 emisiuni si la filme ocazional, petrecand...hai sa zic 2 ore pe zi in fata lui.
PC: cel putin 7 ore stau in fata lui, in timpul saptamanii de scoala, iar in cele de vacanta[iarna]cel putin 12 ore nu ma mai scoate nimeni din camera mea...iar vara hai sa zic ca stau 5-6 ore, ca mai mult pe-afara ies.

Dar, pe langa asta, la TV in afara ca vezi lucruri ce le-ai putea vedea si pe net[si platesti pe ele cat nu fac...], altceva nu mai poti face cu el[hmm...daca stau bine sa ma gandesc il poti arunca pe geam. De laptop imi e mila sa nu pateasca vreo zgarietura Sad ]sau...de fapt il folosesti si la PS ca sa joci jocuri...da' oricum jocurile pe PS apar si pe PC :3

La PC, in schimb, ai internet, ai jocuri cat cuprinde, muzica etc etc. Poti comunica si cu altii, poti juca jocuri online, poti modifica imagini, descarca poze, asculta muzica, hackeresti alte calculatoare [xD] si multe altele. Este cu mult mai eficient decat TV-ul.

So, aleg PC-ul.
Sus In jos
Yamashita Kazuma
Chunin
Chunin
Yamashita Kazuma


Numarul mesajelor : 68
Varsta : 31
Localizare : Arad
Data de inscriere : 11/01/2008

Tv vs. Pc Empty
MesajSubiect: Re: Tv vs. Pc   Tv vs. Pc Icon_minitimeLun Ian 14, 2008 12:36 am

OOOoooOooo daca intrebi chesti asta un copil mic iti va raspundea ca si mine : scurt clar concis logic si la obiect:~CalculatoR~
1 La mana la calculator te poti informa despre aproape orice daca ai Internet
2 Poti face mult mai multe lucruri la Calculator decat la TV nu?
3 Poti sa te uiti pe unele sit'uri ca si la TV' in direct -_-''
Deci cred ca PC castiga in majoritatea voturilor daca nu chiar toate..
Optiunea Mea Ramane CALCULATOR...
Sus In jos
Continut sponsorizat





Tv vs. Pc Empty
MesajSubiect: Re: Tv vs. Pc   Tv vs. Pc Icon_minitime

Sus In jos
 
Tv vs. Pc
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
anime-news :: Diverse :: Cafenea-
Mergi direct la: