anime-news
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

anime-news

Dimensiunile maxime ale semnaturii sunt de 500x200
 
AcasaPortalGalerieCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Exista...

In jos 
+3
Angel girl
Spring
love_yuki_eiri
7 participan?i
AutorMesaj
love_yuki_eiri
Moderator
Moderator
love_yuki_eiri


Numarul mesajelor : 101
Varsta : 31
Localizare : In mintea ta
Data de inscriere : 12/01/2008

Exista... Empty
MesajSubiect: Exista...   Exista... Icon_minitimeDum Ian 13, 2008 4:26 am

Exista oare o varsta specifica pentru a urmarii anime-uri?Chiar acum ceva timp am vorbit cu un prieten de 20 de ani care inca se mai uita la anime-uri.Oare exista o varsta la care ar trebui sa spunem STOP?Yo cred ca nu...dar vreau sa vad si parerea voastra.Ja Ne!
Sus In jos
Spring
Moderator
Moderator
Spring


Numarul mesajelor : 79
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/01/2008

Exista... Empty
MesajSubiect: Re: Exista...   Exista... Icon_minitimeDum Ian 13, 2008 12:24 pm

Adevarul este ca nu e vorba de varsta ci de suflet,daca u inca ai suflet de copil poti sa te uiti la anime si la 80 de ani,nu glumesc!mama re 48 de ani( Razz e si bunica dar eu tot o consider ceea mai tanara mamica)si inca se uita la desene animate!Nu e nimic rau in asta mai ales ca iti dezvolta latura sentimentale si caracterul eu am 13 ani si inca ma joc cu papusi Barbie!Ce-i cu asta inca sunt si yo mik,profit de timp. cat
Spoiler:


Ultima editare efectuata de catre in Dum Ian 13, 2008 5:01 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
http://anime-kiss.forumgratuit.ro
Angel girl
Angel
Angel
Angel girl


Numarul mesajelor : 55
Varsta : 35
Data de inscriere : 08/01/2008

Exista... Empty
MesajSubiect: Re: Exista...   Exista... Icon_minitimeDum Ian 13, 2008 12:40 pm

Eu consider ca nu exista o varsta la care ar trebui sa nu te mai uiti la animeuri, desi multi im spun "ce te uiti la prostiile alea?" sau "cati ani ai?" mie nu imi pasa. Ei nu stiu ce pierd. Oricum sunt si animeuri interzise minorilor sub 18 ani ceea ce inseamna ca sunt special facute pentru varte inaintate. Eu cred ca ma voi uita si la 40-50 de ani si la 80 daca voi trai atat lol.
Sus In jos
anca
Moderator
Moderator
anca


Numarul mesajelor : 71
Varsta : 30
Data de inscriere : 11/01/2008

Exista... Empty
MesajSubiect: Re: Exista...   Exista... Icon_minitimeDum Ian 13, 2008 1:16 pm

parintii si prietenii in totdeauna imi spun
Citat :
Doamne, Ancutza dar pana la ce varsta o sa te uiti la prostiile alea de desene esti mai ceva decat Diana
Diana fiind verisoara mea in varsta de 5 ani
si eu de fiecare data le raspund la fel
Citat :
Ce treaba aveti voi, pot sa ma uit la ele pana ce o sa mor si in primul rand nu-s desene ci anime-uri asha ca daca nu stiti despre ce e vorba mai bine nu comentati
(cam aspra dar ma enervez de la asha ceva) Mam obisnuit sa nu-i mai bag in seama si sa-mi vad de treaba

Cred ca nu exista o varsta specifica la care trebuie sa incetezi sa te mai uiti la animeuri...cel putin nu am vazut nici un articol sa insinueze ca de la varsta nushtiucare Suspect nu mai trebuie sa te uiti la anime-uri si chiar daca exista tot ma uitam la ele
Sus In jos
http://best-anime.forumgratuit.ro/
Kira Aikad
Moderator global
Moderator global
Kira Aikad


Numarul mesajelor : 45
Varsta : 28
Localizare : Mindfield
Data de inscriere : 11/01/2008

Exista... Empty
MesajSubiect: Re: Exista...   Exista... Icon_minitimeDum Ian 13, 2008 9:21 pm

Atata timp cat iti plac, nu va exista nici o oprire de la vizionarea anime-urilor.

Desi, multi zic ca au o mentalitate superioara celor care inca se mai uita la anime-uri iar acele persoane nu se mai uita, eu cred ca este doar pentru a se arata mai 'cocosi' decat cei care se mai uita. Multi cei mai inaintati in varsta se uita la anime-uri doar pentru ca 'asa-i moda' [lol, parca ar fi replica noilor emo...], desi riscand sa fie 'batjocoriti' de cei care nu se uita sau nu se mai uita.

Eu cred ca cei inaintati in varsta care inca se mai uita la anime-uri au o tarie de suflet demna de invidiat si o incapatanare profunda, mai ales ca multi adolescenti nu se mai uita la desene la acea varsta si pot fi luati in deradere de aceia.

Eu, una, oricum chiar nu mi-ar pasa daca ar rade oamenii din jurul meu atunci cand voi ajunge la 25 de ani sau chiar mai mult si inca sa ma mai uit la anime-uri[mai ales ca m-am obisnuit cu ignorarea celor care au alta perspectiva a lucrurilor din cauza stilului de rock pe care-l ascult:in scoala mea sunt numai fake punkerz sau emoz si ma fac pe mine pokemon ca duritatile pe care le asculta ei nu se compara cu death metal-ul sau heavy metal-ul...(awh, am cam deviat de la subiect ^^' )]

So, eu spun ca atata timp cat iti plac anime-urile, nu ai nici o varsta la care te poate opri cineva sa te mai uiti la ele[doar daca te hotarasti tu sa nu te mai uiti...]
Sus In jos
Yamashita Kazuma
Chunin
Chunin
Yamashita Kazuma


Numarul mesajelor : 68
Varsta : 31
Localizare : Arad
Data de inscriere : 11/01/2008

Exista... Empty
MesajSubiect: Re: Exista...   Exista... Icon_minitimeDum Ian 13, 2008 10:13 pm

lol! Cand am inceput sa vad despre ce e vorba pe topic am observat sa sunt doar Moderatori si un Admin...
Sincer cred ca nu exista o varsta la care te poti opri din uitat la Anime'uri probabil o sa incetezi sa te uiti daca o sa iti pierzi vederea....in continuare nu cred deci sincer nu cred ca exista o varsta care sa iti interzica sau sa te opreasca sa te uiti la Aniem'uri...

Very Happy desigur sunt alte chesti care te opresc sa te uiti la ele daca esti minor Very Happy
Spoiler:
Sus In jos
Kira Aikad
Moderator global
Moderator global
Kira Aikad


Numarul mesajelor : 45
Varsta : 28
Localizare : Mindfield
Data de inscriere : 11/01/2008

Exista... Empty
MesajSubiect: Re: Exista...   Exista... Icon_minitimeDum Ian 13, 2008 10:20 pm

Yamashita Kazuma a scris:
Very Happy desigur sunt alte chesti care te opresc sa te uiti la ele daca esti minor Very Happy
Spoiler:
Spoiler:
Ma rog, astea ar fi un fel de avertizare iar daca 'te simti' nu te uiti...da' oricum, cine are rabdare sa astepte pana are vreo 18 ani sa se uite la alea? o.O
Sus In jos
love_yuki_eiri
Moderator
Moderator
love_yuki_eiri


Numarul mesajelor : 101
Varsta : 31
Localizare : In mintea ta
Data de inscriere : 12/01/2008

Exista... Empty
MesajSubiect: Re: Exista...   Exista... Icon_minitimeDum Ian 13, 2008 11:50 pm

Yamashita...crezi ca la hentai-uri se uita doar persoanele peste 18 ani?Nu as fi atat de sigura...cunosc fete de 13 ani(si nu glumesc)care vizioneaza asa ceva..si cand au inceput sa imi povesteasca ce se intampla acolo am ramas asa Shocked ...ele au avertizare,dar sincer,cine o mai ia in seama?
Sus In jos
Yamashita Kazuma
Chunin
Chunin
Yamashita Kazuma


Numarul mesajelor : 68
Varsta : 31
Localizare : Arad
Data de inscriere : 11/01/2008

Exista... Empty
MesajSubiect: Re: Exista...   Exista... Icon_minitimeLun Ian 14, 2008 12:32 am

OMG...Nu credeam posibil fete de 13 ani imi vine sa lol! nu credeam ca se pot uita la asa ceva Smile)

Kira Aikad cat despre manga'ul pe care l-ai citit, fac pariu ca daca te vedea un parinte nu te lasa se te uiti lol!
Sus In jos
melisa
Chunin
Chunin
melisa


Numarul mesajelor : 79
Varsta : 28
Localizare : poi..cluj
Data de inscriere : 12/01/2008

Exista... Empty
MesajSubiect: Re: Exista...   Exista... Icon_minitimeJoi Ian 17, 2008 6:34 pm

Citat :
cunosc fete de 13 ani(si nu glumesc)care vizioneaza asa ceva..si cand au inceput sa imi povesteasca ce se intampla acolo am ramas asa Shocked ...ele au avertizare,dar sincer,cine o mai ia in seama?
cei asa mare chestie.in ziua de azi ce nu stiu copii de 12/13 ani.yaoi e una si imi place ,hentai nu prea ma atrage dar am vazut si yo No asa ca....no comment

cat despre varsta.eu cred ca nu pan la urma te vei pliktysi de animeuri nu de alta dar se vor schimba multe in lume si anime-urile vor fi diferite,la tv sa zis acum cateva zile ca nu vor mai baga animeuri in tarile:romania,bulgaria,ungaria.ar fi aiurea dar ce sai faci Very Happy

mie inca imi plak si inca vreo 8 ani o sami plaka dupaia numai stiu
Sus In jos
http://s1.gladiatus.ro/game/c.php?uid=52365
Continut sponsorizat





Exista... Empty
MesajSubiect: Re: Exista...   Exista... Icon_minitime

Sus In jos
 
Exista...
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
anime-news :: Diverse :: Cafenea-
Mergi direct la: