anime-news
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

anime-news

Dimensiunile maxime ale semnaturii sunt de 500x200
 
AcasaPortalGalerieCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Gravi fic(shonen-ai/yaoi)

In jos 
+2
Pretty girl
love_yuki_eiri
6 participan?i
AutorMesaj
love_yuki_eiri
Moderator
Moderator
love_yuki_eiri


Numarul mesajelor : 101
Varsta : 31
Localizare : In mintea ta
Data de inscriere : 12/01/2008

Gravi fic(shonen-ai/yaoi) Empty
MesajSubiect: Gravi fic(shonen-ai/yaoi)   Gravi fic(shonen-ai/yaoi) Icon_minitimeSam Ian 12, 2008 9:09 pm

O aparitie neasteptata


Intunericul se lasa incet peste
orasul Tokyo.Galagia si zumzetul din timpul zile erau acum ingropate
intr-o mare de liniste.Strazile erau atat de pustii si linistite incat
se putea auzi adierea usoara a vantului.Toata natura era adormita.Numai
intr-o singura casa era o galagie de nedescris.Cea a romancierului Eiri
Yuki.Peretii locuintei erau albi,exceptie facand livingul care,la
cererea cantaretului Shindo Suichi era de un mov pal,ce se asorta
foarte bine cu canapeaua violet asezata pe peretele drept al
livingului.Usa de culoare maro a dormitorului se tranti la
perete,facandu-si aparitia Suichi.Camera era spatioasa,pe peretele din
partea stanga a usii era asezat patul,care era de aceiasi culoare cu
restul mobilei:alb.
-Yuki,unde este tricoul meu orange?Spune Shu foarte impacientat.
-De unde sa stiu eu unde iti pui hainele.Esti asa dezordonat.Raspunde romancierul in timp ce bea linistit o bere.
-Daca l-ai luat tu,spunemi!Sa nu il mai caut degeaba.Spune cantaretul destul de agitat.
-Daca
te referi la tricoul acela cu mult sclipici,este in masina de spalat
alaturi de camasile mele.Vine replica lui Eiri asezandu-se pe pat.
-Nu vreau sa te sperii,dar culoarea bluzei mele iese la spalat.Il anunta Shu pe novelist in timp ce acesta il privea socat.
-Ce ai spus?Nu se poate asa ceva.Spune scriitorul fugind spre baie.
Cand a deschis usa masinii de spalat,a constatat ca aproape toate camasile lui aveau cel putin o pata orange.
-Suichi...te omor!Spune Yuki destul de nervos.
-Ce vina am eu?Tu ai fost neatent.De ce tipi la mine?Niciodata nu am facut nimic.Raspunde Shu putin suparat.
-Niciodata?Iti
dau eu niste exemple:mi-ai ars cu fierul de calcat camasa primita de la
Mika,ai varsat lapte pe nuvela care trebuia sa i-o prezint redactorului
si sa numai spun de faptul ca ai spart peretele in incercarea ta esuata
de a schimba un bec.Spune Eiri oftand.
-Alea au fost mici accidente.Nu te supara.Raspunde cantaretul zambind.
-Ce ma fac eu cu tine?Hai sa ne culcam.Spune romancierul saruntandu-l scurt pe Shu.
Dupa aproximativ zece minute,cantaretul a inceput sa vorbeasca,spre disperarea novelistului.
-Yuki,dormi?
-Cum vrei sa ma odihnesc daca ma intrebi acelasi lucru din doua in doua minute.Raspunde scriitorul punandu-si perna in cap.
-Asa este.Maine,Thouma ne va prezenta noua membra a companiei.
-Daca mai scoti un singur cuvant,dormi afara.Spune Eiri exasperat.
-Bine.Noapte buna Yuki.
-Taci si culca-te.Vine raspunsul imediat al novelistului.


*
* *

Dimineata
a sosit pe nesimtite in oras.Soarele cald si auriu se inalta pe cerul
albastru si senin.In casa romancierului era,ca de obicei,galagie.Si
totul se datora lui Shu.
-Suichi,grabeste-te!Daca nu vii in doua
minute,plec fara tine.Spune Yuki privindu-si foarte des ceasul,pentru
ca nu dorea sa intarzie la intalnirea programata in cursul zilei
respective.
-Am venit.A trebuit sa imi usuc parul.Sa mergem.Spune cantaretul iesind din casa.
Pe tot drumul,Shu nu a facut alceva decat sa vorbeasca.
-Cum crezi ca va fi noua membra a companiei?Intreaba cantaretul in timp ce isi aranja parul ciufulit.
-Nu
stiu si nici nu ma intereseaza.Vreau doar sa taci.M-am trezit cu o
durere de cap ingrozitoare.Raspunde scriitorul oftand adanc.
-Am ajuns.Uite-l pe Hiro.Diseara sa nu vii sa ma iei.Pa Yuki si nu uita ca te iubesc.Spune Shu trantind usa masinii.
-Pacostea asta de copil.Uneori ma intreb ce m-as face fara el.Se intreaba Eiri plecand din fata companiei N-G.
-Hiro!Ce faci?Unde e Fujisaki?Intreaba cantaretul fericit.
-A
ramas in spate.Vroia sa isi cumpere guma.Uite-l ca
vine.Grabeste-te!Striga Hiroshi cu toate puterile in speranta ca va fi
auzit.
-Ma scuzati ca am intarziat.A trebuit sa stau dupa tanti de
la magazin sa imi dea restul.Sa intram.Ne asteapta K.Spune acesta
gafaind.
Studioul de inregistrari unde cei cinci baieti se intalneau
de cele mai multe ori,era mic dar aranjat cu bun gust.Cele doua
canapele din piele neagra erau asezate de o parte si de alta a masutei
de sticla,care in contrast cu peretii de culoare orange se potriveau
foarte bine.Cei trei prieteni au fost intampinati de K,managerul
lor,care era foarte agitat.
-Buna ziua domnule.Spun cei trei in cor.
-Cat mai aveati de gand sa intarziati?Sa mergeam la Thouma.Ne asteapta.Spune acesta iesind din incapere.
Fata
de studio,biroul presedintelui era spatios,canapeaua alba din piele era
asezata pe peretele stang,iar in fata ei era asezata o masuta de
culoare neagra,la fel ca restul mobilei.
-Buna ziua.Luati loc.Spune Thouma politicos.
-Multumim domnule.Spune Shu asezandu-se pe scaunul lui K.
-Sa va prezint noua voastra colega.Intra!Spune Seguchi privind spre usa.
In
incapere isi facu aparitia o tanara domnisoara,cu parul mov,cu ochii
verzi precum smaraldul si cu un zambet inocent pe chip.Era imbracata
intr-un costum alb,lasandu-si parul lung sa ii cada liber pe umeri.
-Ea
este Caroline.Este noua reporterita a trupei voastre.Caroline,ei sunt
Suichi Shindo,Hiroshi Nakano si Fujisaki Suguru.In doua cuvinte:Bad
Luck.Spune Thouma razand.
-Buna ziua.Sunt foarte incantata sa lucrez alaturi de voi.Spune aceasta zambind.
-Buna
Caroline.Dupa cum a spus si domnul Seguchi,eu sunt Suichi,vedeta
acestei trupe.Vine replica lui Shu care parea sa fie foarte incantat.
-Ce direct esti.Nu vrei sa spui ca tu esti cel care conduce trupa?Intreaba Hiroshi vesel.
-As spune dar trebuie sa plec.Ma asteapta Yuki.Raspunde cantaretul fericit.
-Scuzati-ma ca va intrerup.Vorbesti despre Yuki Eiri,faimosul romancier?Intreaba Caroline cu o sclipire ciudata in privire.
-Da.Este iubitul meu.De ce intrebi?Spune Shu curios.
-Cel mai mare vis al meu este sa il cunosc.Crezi ca imi poti face cunostinta cu el?Intreaba aceasta fericita.
-Sigur ca nu.Acum trebuie sa plec.Pa.Vine replica lui Shu pe un ton nu foarte prietenos.
Dupa ce cantaretul a iesit vijelios din biroul lui Thouma,Caroline privea uimita spre usa.
-Ce l-a apucat?Intreaba aceasta surprinsa.
-Asa
face Shu cand cineva de sex feminin vrea sa faca cunostinta cu
Yuki.Raspunde Hiro inlaturandu-si suvita de par ce cadea rebela pe
chipul lui.
Cand a ajuns acasa,Suichi isi dorea sa ii spuna lui Eiri
despre uimitoarea propunere primita din partea lui Caroline.Dar acesta
nu era de gasit.Cand a intrat in dormitor,Shu a constatat cu uimire ca
romancierul dormea.Dupa ce l-a sarutat,cantaretul s-a asezat langa
el,in speranta ca acesta se va trezi.Dar oboseala era mult prea
puternica,chiar si pentru Shu care era plin de energie,acesta reusind
sa adoarma cu capul pe bratul romancierului.


Aceasta este Caroline:
Gravi fic(shonen-ai/yaoi) 52
Sus In jos
Pretty girl
Moderator
Moderator
Pretty girl


Numarul mesajelor : 24
Varsta : 30
Data de inscriere : 11/01/2008

Gravi fic(shonen-ai/yaoi) Empty
MesajSubiect: Re: Gravi fic(shonen-ai/yaoi)   Gravi fic(shonen-ai/yaoi) Icon_minitimeSam Ian 12, 2008 9:52 pm

Imi place fic-ul tau! E super grozav si imi place aceasta poveste de dragoste!!!!! Continua sa scri pentru ca ai foarte mult talent. Surprised
Sus In jos
anca
Moderator
Moderator
anca


Numarul mesajelor : 71
Varsta : 29
Data de inscriere : 11/01/2008

Gravi fic(shonen-ai/yaoi) Empty
MesajSubiect: Re: Gravi fic(shonen-ai/yaoi)   Gravi fic(shonen-ai/yaoi) Icon_minitimeSam Ian 12, 2008 10:10 pm

Razz eu il stiu e foarte frumos acest fan fic si il recomand tuturor membrilor pasionati de gravitaion...
si love_yuki_eiri sa ai grija la scrierea fan fic-ului sa nu ai greseli de ortografie momentan am vazut doar una
Citat :
Daca l-ai luat tu,spunemi
Sus In jos
http://best-anime.forumgratuit.ro/
kaname
Genin
Genin
kaname


Numarul mesajelor : 32
Varsta : 30
Data de inscriere : 13/01/2008

Gravi fic(shonen-ai/yaoi) Empty
MesajSubiect: Re: Gravi fic(shonen-ai/yaoi)   Gravi fic(shonen-ai/yaoi) Icon_minitimeDum Ian 13, 2008 12:58 pm

Deci , si aici l-ai postat doar sti ka pe celalalt forum ii my favorite nu? Si stii ca mie imi vine sa o omor pe Caroline aia nu? Rolling Eyes sti motivul
Deci eu le-as recomanda absolut tuturor acest fic...
Apropo... love_yuki_eiri are un talent de invidiat Very Happy stiu eu ce zic
Chuu si Gambate
Sus In jos
love_yuki_eiri
Moderator
Moderator
love_yuki_eiri


Numarul mesajelor : 101
Varsta : 31
Localizare : In mintea ta
Data de inscriere : 12/01/2008

Gravi fic(shonen-ai/yaoi) Empty
MesajSubiect: Re: Gravi fic(shonen-ai/yaoi)   Gravi fic(shonen-ai/yaoi) Icon_minitimeDum Ian 13, 2008 11:09 pm

Kaname,ce bn ca te avem printre noi!Pupici tuturor!

O veste socanta


Soarele a rasarit si o noua zi a sosit.Astrul zilei isi arata chipul cald si luminos,iar razele lui ca niste sageti de foc,strapungeau vazduhul,uscand lacrimile varsate de noaptea cea neagra pe frunzele plantelor.Dupa semnele diminetii,aceea zi avea sa fie minunata.Dar lucrurile urmau sa i-a o turnura nu foarte placuta.Cu toate ca inca era foarte devreme,membrii trupei Bad Luck se aflau deja la companie pentru a pune la punct ultimele detalii referitor la noul lor album.
-In sfarsit am terminat!Totul este stabilit.Albumul se va numi Gravity si va avea doisprezece piese.Spune Hiro incantat.
-Exact cum ai spus tu.Vine raspunsul lui K care se relaxa pe scaunul confectionat din piele neagra.
Dar discutia lor a fost brusc intrerupta de aparitia lui Caroline.Aceasta era imbracata intr-un costum roz,pe sub sacou purta o bluza alba,iar parul il avea strans intr-o coada,lasand o suvita sa ii cada pe chip.Ochii ei precum smaraldul ii privea pe cei cinci baieti aflati in studioul de inregistrari.
-Buna Ziua.Spune aceasta zambind.
-Buna Ziua Caroline.Ce faci?Vine raspunsul lui K care o privea cand pe ea,cand pe Shuichi.
-Destul de bine.Multumesc de intrebare.Raspunde aceasta cu acelasi zambet inocent pe chip.
-Shu,tu nu saluti?Intreaba mirat Hiroshi.
-A da...nu mi-am dat seama.Salut Caroline.
-Buna Shuichi.Am o intrebare:Cand il pot cunoaste pe Yuki?Intreaba reporterita cu entuziasm in voce.
Cantaretul ii arunca o privire dubioasa,si cu un ton nu foarte prietenos i-a raspuns la intrebarea adresata.
-Cred ca ti-am spus si ieri ca nu il poti cunoaste pe Yuki.De ce insisti?La mine,nu este intodeauna NU!Vine raspunsul plin de indignare al cantaretului.
Atunci usa studioului s-a deschis la perete,facandu-si aparitia nimeni altul decat Yuki Eiri.Era imbracat intr-o pereche de pantaloni negri,o camasa de culoare albastra,deschisa la primi trei nasturi,iar suvitele lui blonde precum soarele diminetii stateau nestingherite pe chipul lui atat de frumos dar totusi atat de rece.
-Shuichi,ar trebui sa ma prezinti acestei domnisoare.Spune romancierul cu un zambet pervers pe chip.
-Dar Yuki..Spune cantaretul neputand sa isi duca propozitia la bun sfarsit.
-Nici un "dar".Buna Ziua frumoasa domnisoara.Spune Eiri privind-o pe reporterita in ochi.
-Buna Ziua domnule Yuki.Eu sunt Caroline.Raspunde aceasta vesela.
-Incantat de cunostinta.Dar te rog,nu imi mai spune domnule.Raspunde novelistul zambind.
-Bine Yuki.Vroiam sa te intreb daca doresti sa iei pranzul cu mine?Intreaba aceasta rosind.
-Bineinteles ca accept!
Dar Shuichi nu a mai stat sa asculte conversatia celor doi,ci a iesit in fuga din studio.
-Shu stai!Domnule K,pot sa ma duc dupa el?Intreaba Hiro ingrijorat.
-Sigur!
Dupa ce Hiroshi a iesit din studio,incercand sa il opreasca pe cantaret,cei ramasi in urma,priveau socati ce se intampla intre Yuki si Caroline.Se parea ca acestuia nu ii pasa de suferinta lui Shuichi.Dupa ce l-a cautat aproximativ o ora,Hiroshi si-a gasit prietenul stand pe o banca,in parc.
-Shu,nu stii cat te-am cautat!De ce plangi?Intreaba acesta gafaind.
-De ce imi face asta?Tu ai vazut cum se comporta cu Caroline?Nu se cunosc decat de cateva minute si Yuki este atat de dragastos cu ea.Spune cantaretul plangand.
-Poate ti s-a parut.Uite care este parerea mea:mergi acasa si inearca sa clarifici aceasta problema cu el.Raspunde Hiro care incerca din rasputeri sa isi incurajeze prietenul.
-Da.Asa voi face.Spune Shu plecand in graba.
Shuichi se grabea spre casa pentru a putea discuta cu romancierul.Cand a ajuns in fata apartamentului,a observat ca usa era deschisa si a intrat.Dar a suferit un adevarat soc.Yuki era asezat pe canapea cu Caroline si se sarutau.
-Yuki!Striga aceasta izbucnind in plans.
-Da Shuichi?Vine raspunsul plin de indiferenta al scriitorului.
-Eiri,cred ca ar trebui sa plec.Spune Caroline prinvindu-l pe novelist in ochi.
-Nu.Cel care va pleca va fi Shindo Shuichi.Raspunde Yuki ridicandu-se de pe canapea.
-Ce ai spus?Intreaba cantaretul socat.
-Vreau sa iti iei bagajele si sa dispari din viata mea!De cand te cunosc,mi-ai adus numai ghinion!Asta este o ocazie excelenta sa scap de tine.Vine raspunsul plin de rautate al romancierului in timp ce isi aprindea o tigare.
Siroaie de lacrimi cristaline au izvorat din ochii purpurii ai lui Shuichi.Il durea sa o vada pe Caroline in bratele lui Yuki,il ranea zambetul siret pe care aceasta il afisa,dar nici un lucru nu intrecea durerea provocata de vorbele spuse de romancier pe care cantaretul le resimtea ca fiind zeci de pumnale ce ii strapungeau inima.
Sus In jos
melisa
Chunin
Chunin
melisa


Numarul mesajelor : 79
Varsta : 28
Localizare : poi..cluj
Data de inscriere : 12/01/2008

Gravi fic(shonen-ai/yaoi) Empty
MesajSubiect: Re: Gravi fic(shonen-ai/yaoi)   Gravi fic(shonen-ai/yaoi) Icon_minitimeLun Feb 04, 2008 2:10 pm

confused Sad cred ca imi vine.....sa o omor pe caroline. Twisted Evil ......OMG saracul shu Sad cum se poate intampla una ca asta.stiu ca yuki nu pare un baiat fidel dar chiar asa de rau poate fii.cu sigurantsa sufar mai mult decat shu.fic-ul este este reusit si as vrea mai multe capitole sa vad cum se impaca shu si yuki.doar se vor impaca nu?? Question
Sus In jos
http://s1.gladiatus.ro/game/c.php?uid=52365
kaname
Genin
Genin
kaname


Numarul mesajelor : 32
Varsta : 30
Data de inscriere : 13/01/2008

Gravi fic(shonen-ai/yaoi) Empty
MesajSubiect: Re: Gravi fic(shonen-ai/yaoi)   Gravi fic(shonen-ai/yaoi) Icon_minitimeLun Feb 04, 2008 10:29 pm

Heiii .. stiu capitolul asta pe derost Twisted Evil dar nu a stricat daca l-am mai citit odata ^_^
Si .. da poor Shu.. Very Happy Lasa ca.... se vor intampla multe ^_^ (foarte multe vreau sa zic )
asa este love_yuki_eiri ? .. Noi stim Wink
Sus In jos
Kuroshitsuji
Academy ninjas
Academy ninjas
Kuroshitsuji


Numarul mesajelor : 2
Varsta : 29
Localizare : Chisinau
Data de inscriere : 19/06/2009

Gravi fic(shonen-ai/yaoi) Empty
MesajSubiect: Re: Gravi fic(shonen-ai/yaoi)   Gravi fic(shonen-ai/yaoi) Icon_minitimeSam Iun 20, 2009 12:28 pm

Imi place mult fiticul cesta Very Happy .L-am citit shi pe animezup, drept spus ti-am citit toate fiticurile pe care le-am putut gasi shi am ramas foarte impresionata de ele.Cu cite ori mai mult le recitesc cu atit mai tare incep sa-mi placa.Pot spune ca esti geniala shi ca esti idolul meu -queen
Sus In jos
Continut sponsorizat





Gravi fic(shonen-ai/yaoi) Empty
MesajSubiect: Re: Gravi fic(shonen-ai/yaoi)   Gravi fic(shonen-ai/yaoi) Icon_minitime

Sus In jos
 
Gravi fic(shonen-ai/yaoi)
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
anime-news :: For fans :: Fan Fic-
Mergi direct la: