anime-news
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

anime-news

Dimensiunile maxime ale semnaturii sunt de 500x200
 
AcasaPortalGalerieCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 R&B vs Rock

In jos 
3 participan?i
AutorMesaj
Kira Aikad
Moderator global
Moderator global
Kira Aikad


Numarul mesajelor : 45
Varsta : 28
Localizare : Mindfield
Data de inscriere : 11/01/2008

R&B vs Rock Empty
MesajSubiect: R&B vs Rock   R&B vs Rock Icon_minitimeDum Ian 13, 2008 11:15 pm

Am ales aceste doua stiluri de muzica deoarece am vazut ca sunt mai multi r&b-isti decat pop-eri, rapperi sau hip-hopperi...iar rock-ul l-am ales caci am vazut multa lume care asculta acest gen.

So, ce credeti despre ambele genuri de muzica? Care credeti ca este mai bun?

Personal, cred ca rock-ul este mai bun decat r&b-ul, dar nu pentru ca eu ascult rock, ci pentru ca formatiile rock care cel putin se respecta isi fac singuri coloanele sonore si nu au vocile prelucrate pe calculator.

Rock-ul se caracterizeaza prin voci exceptionale si instrumental bun. Desi la multe formatii videoclipurile nu sunt atat de frumos facute ca ale celor care canta r&b, dar asta este si un lucru care-i deosebeste si-i face mai buni pe rockeri. De ce? Foarte simplu; in spatele melodiilor rock este un efort mult mai mare fata de cele r&b deoarece trebuie sa incerci toate acordurile pana-ti iese acel ritm care-l aveai in minte[credeti-ma ca stiu. Am stat destul de mult ca sa incerc sa cant inceputul de la Back in Black de la AC/DC pentru ca stateam o gramada sa gasesc acordurile potrivite...desi cred ca asta vine si odata cu experienta...], versurile sunt mai elaborate decat cele ale melodiilor r&b[ati observat ca o melodie rock are mai multe strofe decat unele r&b? ]si au mai mult sens, si de aceea se observa melodia in sine, nu videoclipul[desi sunt si formatii care nimeresc bine videoclipurile]-luati ca exemplu...videoclipul/versurile/coloana sonora de la 'Shut up and drive' de la Rihanna si melodia 'Fuel' de la Metallica si convingeti-va singuri.

So, eu aleg cu siguranta rock-ul.
Sus In jos
Mitsue-chan
Academy ninjas
Academy ninjas
Mitsue-chan


Numarul mesajelor : 21
Varsta : 28
Localizare : Intr-o lume paralela
Data de inscriere : 13/01/2008

R&B vs Rock Empty
MesajSubiect: Re: R&B vs Rock   R&B vs Rock Icon_minitimeMar Ian 15, 2008 7:19 pm

Asa!Aici vin si eu si aleg rock-ul.Sunt mare fana a a acestui gen de muzica.Cum a zis Aikad,formatiile de rock nu au videoclipurile asa de bune ca si cantaretii RnB dar muzica e minunata,si aici e un mare efort depus.So...rock-ul e pe primul loc!
Sus In jos
http://linkin-park.forumotion.com
melisa
Chunin
Chunin
melisa


Numarul mesajelor : 79
Varsta : 28
Localizare : poi..cluj
Data de inscriere : 12/01/2008

R&B vs Rock Empty
MesajSubiect: Re: R&B vs Rock   R&B vs Rock Icon_minitimeDum Feb 03, 2008 8:38 pm

clar ca raspunsul meu va fi rock.99% din piesele pe care le am sunt rock/rock alternativ 7% sunt metal 2%country 1% R&B deci rock-ul e pe primul lok.si cred ca cei mai multi fani ai muzicii sunt fani rock
Sus In jos
http://s1.gladiatus.ro/game/c.php?uid=52365
Continut sponsorizat





R&B vs Rock Empty
MesajSubiect: Re: R&B vs Rock   R&B vs Rock Icon_minitime

Sus In jos
 
R&B vs Rock
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
anime-news :: Diverse :: Muzica-
Mergi direct la: